Wat gebeurt er met egels in juni?
Alle egels zijn nu al een tijdje wakker uit hun winterslaap. Ze hebben de afgelopen weken veel gegeten en gedronken om weer sterk en gezond te worden. Egels zijn vooral snachts actief, ze slapen overdag en komen pas tot leven als het donker wordt. Dan gaan ze op zoek naar eten, zoals insecten, slakken en wormen.Maar nu is het niet alleen tijd om te eten… het is ook liefdestijd voor de egels! Ze gaan op zoek naar een egelvriendje of -vriendinnetje.
Baby-egeltjes op komst
Wanneer een mannetje en vrouwtje elkaar vinden, blijven ze maar heel even samen. Daarna zoekt het vrouwtje een rustig plekje om een nestje te maken. Dat kan bijvoorbeeld onder een stapel bladeren zijn, tussen takken of, als je geluk heb, in een egelhuisje in de tuin! In dat nestje worden meestal 5 tot 7 jonge egeltjes geboren. Die blijven een paar weken bij hun moeder, tot ze groot genoeg zijn om zelf de wereld te ontdekken. Het mannetje gaat ondertussen weer zijn eigen weg.
Hoe kun jij helpen?
Als je een tuin hebt, kun je veel doen om egels te helpen. Een egelhuisje is heel fijn, zeker als het groot genoeg is voor een moeder met jongen. Maar ook een rommelhoekje met bladeren, takken of wat dichte struiken helpt al. En heel belangrijk: egels leven vooral 's nachts. Zie je overdag een egel rondlopen? Dan is er misschien iets mis. In dat geval kun je het beste contact opnemen met een egelopvang of met Egelbescherming Nederland. Zij weten precies wat je moet doen.
Vind je het leuker om de egels te helpen met een egelontwerp? Doe dan mee en lever deze in op de website: https://www.gewoonleukcreatief.nl/project-creatieve-egelvriendjes/eigen-ontwerp-inleveren
Zo kom je misschien wel in het egelkleurboek wat we gaan ontwerpen! Dit boekje kun je kopen en zo gaat de opbrengst naar de egelopvangcentra en helpen we heel veel egeltjes.
Heel veel warme groetjes namens alle egeltjes van Leonie, Evi, Sandra en Lisa