Al vele winters zorgt De Tsjotter voor sfeervolle verlichting rond de vijver, de Singel, de Stjûrmanstûn en de straat De Tsjotter. Op de oever staat een metalen raamwerk in de vorm van een schip, ooit door buurtbewoners zelf gemaakt en betaald. De stroomkosten werden grotendeels uit de kas van de buurtvereniging en deels door bewoners gedragen. Na jaren trouwe dienst begaf de verlichting het echter, en ook de aansluiting moest worden vernieuwd. De buurtvereniging vroeg daarom een bijdrage van € 300,- uit het Doarpsfûns Hallum, omdat een grote groep Hallumers van dit initiatief meeprofiteert.
Met de bijdrage uit het Doarpsfûns kon “de boot” grondig worden opgeknapt. Twee technische en betrokken buurtbewoners hebben de verlichting en de techniek aangepakt, zodat de metalen Tsjotter nu weer voluit kan branden. Rondom de vijver en in de omliggende straten zorgt het schip opnieuw voor extra sfeer én dorpsgevoel in de donkere maanden. Namens alle buurtgenoten: een dikke dankjewol aan Doarpsbelang en het Doarpsfûns Hallum!
Doarpsfûns Hallum
Heb jij ook een idee om je straat, buurt of vereniging net wat mooier, gezelliger of leefbaarder te maken? Kijk dan op de pagina van het Doarpsfûns Hallum, check of je plan binnen de voorwaarden past en dien heel eenvoudig je aanvraag in via de website. Binnen een paar weken hoor je of jouw project ook een steuntje in de rug krijgt.